preloader
Zakázat preloader

Mateřská škola Smetanova v Bruntálu aneb jak se nám daří vracet pohyb dětem

Mateřská školka Smetanova 21 v Bruntálu jde příkladem!

Pedagogové této mateřské školky byli proškoleni odborným týmem Lokomoce a své znalosti aplikují na pravidelném cvičení s dětmi. Cvičení trvá kolem 20 min a děti se během svého aktivně stráveného času učí správným pohybovým návykům - správnému běhu, zdolávání překážek, práci s koordinací vlastního těla, hrají různě zaměřené hry, atd.

Jsou rozděleni do dvou skupin dle věku, aby si každé dítě našlo svou zábavnou formu pohybu. Dokonce mají na cvičení tzv. kapsáře, kam si mohou uschovat své věci (viz. foto). Velice nás těší, že si děti své cvičení užívají a do budoucna plánujeme další spolupráci. Tímto pravidelným cvičením se snažíme preventivně předejít zraněním pohybového aparátu a připravit tělo dětí na pohyb, který po nich bude vyžadován na základních a středních školách. Přeci jen je důležité vytvořit pozitivní přístup ke sportu již v útlém věku. A to se nám - doufáme - daří!

Pedagogové MŠ Smetanova se chystají na navazující seminář, kde se dozví nové informace, které budou moci aplikovat do dalších aktivit.

Máme velkou radost, že se naše cvičení uskutečňuje i mimo Brno a za organizaci děkujeme paní ředitelce Mgr. Bc. Ladě Zátopkové.

Kapsáře dětíČlánek o Lokomoci v MŠ

Ilustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázek