preloader
Zakázat preloader

Heslo Pelhřimova? BUĎ FIT!

Poslední den v březnu jsme navštívili ZŠ v Pelhřimově, kde paní doktorka Chlupová společně s naším trenérem Kubou Hovorkou vedli úvodní workshop na téma pánev. Od pánve to totiž všechno začíná a když člověk nemá plně pohyblivou pánev, nedokáže provést správně skoro žádný pohyb. 

Celý workshop začal jako obvykle teoretickou částí, kde jsme si zopakovali základy anatomie lidského těla a funkčnost jednotlivých kloubních spojení. Stěžejní bod samozřejmě zaujala páteř, hlava a pánev. Bez toho by to nešlo! Každý účastník dostal svá vlastní skripta, ve kterých byl celý obsah kurzu stručně shrnutý. V druhé polovině jsme po malé přestávce přešli k praktické části, kde jsme si ukazovali jednotlivá cvičení. Ta se dají aplikovat při pravidelném cvičení s dětmi - ať už v rámci školek nebo jejich sportovního tréninku. Snažíme se tyto cviky vymýšlet tak, aby byly pro děti zajímavé, zábavné a aby se k nim rády vracely. 

Byli jsme mile překvapeni zájmem účastníků kurzu, na kterých bylo vidět, že je informace zajímají a rádi je poté budou zařazovat do programu svých skupinek dětí. Je pro nás důležité, aby byl pohyb vykonáván precizně a z toho důvodu jsme se snažili každého kontrolovat a vést ke správnému provedení. Pokud pedagog nebude cvičení zvládat sám, nebudou ho zvládat ani děti. 

Nejdůležitější myšlenka celého kurzu byla ta, že naše pánev se dá přirovnat k míse s vodou a její hlavní pohyb je v 3D prostoru. Na závěr se Kuba podělil o několik praktických rad ze svého cvičení, které vede v rámci Lokomoce nebo tréninků basketbalu. 

Doufáme, že informace byly užitečné a srozumitelné. Těšíme se na účastníky na dalším navazujícím workshopu. 

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázekIlustrační obrázek